Анна Римаренко: Мені неважливо, як виглядають інші люди. Вони мають право робити з собою все, що хочуть, або не робити з собою те, чого вони не хочуть
Як практикуючого психолога стати плюс-сайз моделлю та учасницею міжнародного конкурсу? Чому дієти – поганий вибір, якщо ви хочете схуднути і підтримувати вагу? Що найскладніше на конкурсах краси і є в Україні окрема професія плюс-сайз моделі? Чи можна бути щасливою, якщо твоя постать і вага не відповідають загальноприйнятим модним стандартам? Про це NATAmoda дізналася у Ганни Римаренко (@anna.rymarenko) – української плюс-сайз моделі, призера міжнародного конкурсу на Філіппінах, володарки титулу Miss Diamond Top of The World Pluse Size 2018.
Здравствуйте, якщо не секрет, назвіть свої параметри, будь ласка.
А. Р.: Здрастуйте, ні, це не секрет. Мені 35 років, зріст 173 см, вага 85 кг, обхват грудей – 116 см, талія – 92 см, обхват стегон – 116 див.
чи Мріяли ви в дитинстві, що коли-небудь станете моделлю учасницею конкурсів?
А. Р.: Чесно кажучи, ніколи про таке навіть не думала, зате дуже хотіла стати співачкою. І через багато років, вже будучи дорослою, втілюю цю мрію – пишу пісні і співаю разом зі своєю групою.
А хто ви за освітою?
А. Р.: я За освітою психолог, багато працювала і продовжую працювати за фахом. У мене була приватна практика, також я вела курси для майбутніх мам, семінари для батьків. Зараз більше займаюся викладацькою діяльністю і багато виступаю в якості спікера.
І як же психолог перетворилася в плюс-сайз модель?
А. Р.: Абсолютно випадково! І, як не дивно, завдяки моїй основній роботі. У 2010 році я працювала на проекті «Оголена красуня», який виходив на телеканалі «Україна». У ньому брали участь жінки зі складними життєвими обставинами, незадоволені своєю зовнішністю. Протягом шести тижнів з ними працювали психологи та стилісти, а у фіналі конкурсу учасниці виступили в справжнісінькому дефіле поряд з професійними моделями. Дефіле було організовано каналом та українськими дизайнерами. Але, оскільки плюс-сайз моделей в Україні у той час було дуже мало, режисер шоу запропонував мені теж вийти на подіум.
І як все пройшло?
А. Р.: Відмінно! Я, звичайно, знала, що існує професія плюс-сайз моделей. Але це було десь там, за кордоном, і вже точно я ніколи не приміряла її на себе. А тут спробувала і зрозуміла, що ось вона – моя мрія. Це виявилося саме те, чим я хочу займатися. Так, завдяки роботі психологом я стала моделлю.
чи Є сьогодні в Україні попит на плюс-сайз моделей?
А. Р.: Сьогодні він все ще невеликий, але порівняно з тим, що було, коли я починала дев'ять років тому, дуже зріс і продовжує зростати. У 2010 році більшість брендів, які шили одяг більше розміру S, не дуже розуміли, як цей одяг уявити. Як правило, вони фотографували її або на худеньких моделях або на тих, хто підвернувся під руку й підійшов за розміром, наприклад, на своїх співробітниць. І, звичайно, часто це виглядало дуже непрофесійно.
А як йдуть справи з модельними агентствами?
А. Р.: Точно так само. Більшість з них тільки недавно стали розуміти, що плюс-сайз моделі дійсно потрібні. Коли я приходила в різні агентства вісім-дев'ять років тому, чула тільки:
- Плюс-сайз моделі? Фу, товсті! Вони нікому не потрібні і ніколи не будуть в моді!
Але за останні роки ситуація почала кардинально змінюватися, що дуже радує.
Але все-таки, де плюс-сайз моделі шукати роботу, і на якийсь заробіток варто розраховувати?
А. Р.: Роботу я практично не шукаю, вона знайшла мене сама. Але в даний час в Україні, працюючи тільки плюс-сайз моделлю, прожити не виходить. Для всіх моїх знайомих моделей плюс-сайз участь у фотозйомках та дефіле, скоріше, захоплення, всі вони мають інше основне місце роботи, тому що завантаження у сфері моделінгу не дуже велика.
ПРО УЧАСТЬ У КОНКУРСАХ
Як ви вирішили взяти участь у конкурсі міс Україна плюс-сайз?
А. Р.: Це була чиста авантюра! Я прийшла на кастинг з чистої цікавості, особливо ні на що не сподіваючись, адже була вже не в модельному віці (до речі, для плюс-сайз моделі вік, зрештою, не так вже важливий). Несподівано для себе самої, пройшла кастинг. Загалом, в битву вплуталася, довелося боротися :). Але згодом від титулу міс Україна плюс-сайз я відмовилася. Занадто багато неприємних інтриг і моментів було пов'язано з конкурсом, і мені не хотілося, щоб я і мої рідні з нею асоціювалися.
А як ви опинилися на конкурсі на Філіппінах?
А. Р.: Туди я поїхала як представниця України після конкурсу, але за власний рахунок. Дуже допомогли друзі і передплатники в соцмережах, які підтримали мене фінансово, так як це дуже витратний захід. Завдяки їх підтримці я змогла гідно представити Україну.
(Анна Римаренко завоювала титул Miss Diamond Top of The World Pluse Size 2018).
Участь у конкурсах - зазвичай величезний стрес, що було найскладнішим, а що - найприємнішим (крім перемог)?
А. Р.: Самий складний момент на будь-якому конкурсі – конкуренція. Це часто проявляється в заздрощі, плітки, хейтерстве. В Україні це відчувалося набагато жорсткіше, ніж на Філіппінах. Там відносини між учасницями були значно м'якше, всі дівчатка підтримували і допомагали один одному. Плюс Філіппіни самі по собі гостинні. Про нас дуже дбали, опікали. І, незважаючи на дуже інтенсивний графік, ми багато чого встигли подивитися. Організація була просто чудова, і дуже подобалося щире людське ставлення.
На Філіппінах ви напевно спілкувалися з учасниками з інших країн, скажіть, чи відрізняється їх самосприйняття від того, як сприймають себе українські жінки?
А. Р.: Так, там була інтернаціональна команда учасниць, практично з усіх куточків світу. Можна сказати, що за кордоном більш здорове ставлення до жінок плюс-сайз і дівчат до себе. І бути в такому оточенні - саме по собі велика підтримка. Набагато менше критики і самокритики у дівчаток. Хоча, спілкуючись, ми з'ясували, що проблеми жінок плюс-сайз схожі в усьому світі. Дуже складно знайти одяг, а найбільша проблема – вибрати якісне гарне білизну і купальники. Тому адреси та сайти магазинів, в яких можна все це підібрати буквально передавалися з рук в руки, як дуже велика цінність.
ПРО ПУБЛІЧНІСТЬ І БОДИПОЗИТИВЕ
Не шкодуєте про те, що стали публічною персоною? Стикаєтеся з критикою, зауваженнями з приводу фігури, ваги? Як часто? І як реагуєте?
А. Р.: насправді я стала публічною персоною набагато раніше, ніж стала брати участь у конкурсах, адже я виступала експертом на телебаченні, друкувалася в часописах та інтернет-виданнях. Але, звичайно, це була не шоу-публічність, а, швидше, популярність експерта.
Зараз, як плюс-сайз модель, звичайно, стикаюся час від часуні з хейтерством або з людьми, яким нічого робити, і вони вирішили написати яку-небудь гидоту. Але, слава богу, мені вистачає життєвого досвіду, щоб на це не реагувати. До того ж мене оточують виключно здорові, морально зрілі дорослі люди. Серед них такі зауваження і висловлювання не те що не прийняті, а взагалі немислимі. А думка решти мене абсолютно не хвилює і не зачіпає. Я просто ігнорую.
чи Були моменти (може в дитинстві, в підлітковому віці) нелюбові до свого тіла, бажання фізично зламати і перекроїти себе?
А. Р.: Звичайно, були. Я дуже сильно і раптово поправилася в підлітковому віці. Було дуже складно звикнути до нового тіла. Дуже переживала, різко схудла, потім поправлялася, знову худла... Це було дуже складного відносини з собою. Але сьогодні я розумію, що протягом життя тіло не тільки може, але і буде змінюватися. І це не привід відчувати себе нещасною. Жива, здорова, з руками й з ногами - є всі базові можливості для того, щоб бути щасливою.
Сьогодні, крім прихильників, у руху бодипозитива є багато противників, які вважають, що бодипозитив – це відмовка, щоб не займатися собою. Що таке бодипозитив для вас?
А. Р.: Це як з фемінізмом – дуже багато міфів і "страшилок", але мало хто насправді вдається в те, що насправді це означає. Для мене бодипозитив – це повага до себе і турбота про своє тіло, фізичних потреб. Піклуватися про себе - це годувати себе якісною їжею, стежити за тим, щоб добре спати, носити зручний одяг, в міру, не на знос, займатися спортом. І, що не менш важливо, бодипозитив проявляється у ставленні до чужого тіла. Для мене це повна відмова критикувати чужу зовнішність і навіть обговорювати її. Моє тіло – моє діло. Якщо тебе це ніяк не стосується, навіщо обговорювати це? Мені неважливо, як виглядають інші люди. Вони мають право робити з собою все, що хочуть, або не робити з собою те, чого вони не хочуть. Мене це не стосується, я це ніяк не засуджую і не обговорюю. І, відповідно, за собою теж залишаю таке право – орієнтуватися, в першу чергу, на свої рішення і потреби, а не на чиїсь оцінки в мою адресу.
ПРО СПОРТ ДІЄТАХ І ДОГЛЯДІ ЗА СОБОЮ
чи Займаєтеся ви спортом, яким і як часто?
А. Р.: Так, я займаюся, але швидше не спортом, а фізкультурою. Просто веду досить активний спосіб життя, підтримую себе в тонусі. Для мене вкрай важливо, щоб все, чим я займаюся, не тільки в спорті, але і взагалі, було в радість, без насильства над собою. Зараз я намагаюся ходити в басейн 2-3 рази в тиждень, займаюся пілатесом і, коли гарна погода, дуже люблю гуляти. А ще в теплу пору року люблю кататися на велосипеді.
Як ставитеся до дієт в принципі і як організовуєте своє харчування? Від чого вам складно відмовитися в раціоні (якщо є таке).
А. Р.: Я ретельно вивчала питання дієт, тому що як психолог стикаюся з проблемою порушення харчової поведінки. Здорове харчування дуже сильно відрізняється від міфів про здорове харчування, які сьогодні активно транслюються. Плюс у мене в родині і серед знайомих дуже багато лікарів. І, за даними медичних досліджень і спостережень, дієти як метод підтримки здорової ваги абсолютно не працюють. Навпаки, вони ведуть до погіршення ситуації. Так що, якщо ви хочете схуднути і утримати новий вагу, сідати на дієту точно не варто. Дієта може бути правильною лише як лікувальна процедура за вказівкою лікаря. Ну, наприклад, гіпертонікам радять зменшити кількість солі у раціоні, діабетикам – відмовитися від солодкого і суворо дотримуватися розкладу прийому їжі. Я ніяких дієт не дотримуюся, просто намагаюся добре і регулярно харчуватися. У моєму раціоні багато фруктів, овочів, риба, м'ясо, дуже люблю тверді сири. Лікар порадив мені обмежувати кількість вуглеводів, намагаюся дотримуватися цієї рекомендації, що не завжди легко. Але, повторюся, це виключно за рекомендацією лікаря.
чи Є улюблені секрети по догляду за собою?
А. Р.: Мені дуже пощастило – моя сестра лікар-дерматолог і косметолог з величезним досвідом. У неї своя клініка. І моє улюблене засіб догляду – руки моєї сестри. Але вдома я теж обов'язково доглядаю за собою – два разу в день очищення, зволоження. Дуже люблю всякі патчі і тканинні масочку. Їх зручно брати з собою, щоб привести себе в порядок у відрядженні, наприклад, або перед зйомками. Зону декольте я теж намагаюся не обходити увагою. Дівчата часто про неї забувають, але на шиї і в зоні декольте дуже ніжна і чутлива шкіра, на ній швидше за все позначається вік і недолік зволоження, догляду, сну, тому за неї потрібно обов'язково доглядати.
чи Легко в Україні, українських магазинах знайти гарний одяг, білизна розміру плюс-сайз? Чи змінилася ситуація протягом останніх років?
А. Р.: Сміється. Це дуже складний квест. Ви ж розумієте, що немає універсального типу зовнішності «повна жінка» - у кожної з нас свої особливості. Візьми 10 повних жінок – у кожної з нас буде свій тип фігури, своє співвідношення між талією і стегнами/груддю. Тому знайти одяг і гарне білизну дуже складно. І коли знаходиш, особливо білизна – це просто привід, щоб відзначити в ресторані :). Останнім часом все стало набагато краще. Виробники стали розуміти, що гарно виглядати хочуть не тільки худенькі. У нас є гроші і бажання купувати гарний одяг, а не одягати на себе безформні мішки. Тому сьогодні вже з'явився хоч якийсь вибір. Ну і завдяки тому, що я працюю моделлю, на зйомках приміряю на себе багато різних образів, це допомагає зрозуміти, що тобі йде, що подобається, знайти свій стиль.
Що б ви хотіли побажати нашим подписчицам і взагалі українським жінкам і дівчатам?
А. Р.: Ніколи не відкладайте радість від життя, щастя на потім – ось коли я схудну, тоді я куплю собі щось гарне, піду кудись, займуся чим-то. Живіть тут і зараз, піклуйтеся про себе тут і зараз, тому що те, яке ваше тіло є зараз – такий зараз є ваш будинок. Живіть в ньому із задоволенням, піклуйтеся про нього з задоволенням. Як ми свій будинок утримуємо в порядку і чистоті, так само ставитеся до себе і свого тіла і пам'ятайте, що зовнішність відображає те, що у нас на душі. Тому чим краще ви ставитеся до себе і іншим людям, тим ви і красивіше.
Дякую за розмову!