Анатомія бюстгальтера
Яка різниця з чого складається бюстгальтер? Лише б добре тримав! Безумовно, тільки от, знаючи, за що відповідає кожна частина вашого бюстгальтера, буде набагато простіше знайти свій ідеальний бюстгальтер. Адже багато хто з нас, лаючи і затягуючи неслухняні бретелі, не підозрюють, що проблема не в них, а в поясі. Наша стаття допоможе вам заощадити час при покупці нового нижньої білизни і знайти бюстгальтер, який не тільки б добре тримав, але й був би комфортним і красивим.
Пояс бюстгальтера - запорука успішної підтримки вашої грудей
Саме пояс, а не бретелі виконує функцію підтримки грудей на 90% і більше. Тому при виборі бюстгальтера дуже важливо звертати увагу на цю деталь:
• Лінія поясу завжди повинна бути паралельно підлозі. Якщо він задирається вгору по спині пояс і занадто вільний (ви без проблем можете просунути під нього долоню), то цей розмір вам великий і не забезпечить хорошу підтримку.
• Оптимальний розмір пояса нового бюстгальтера – це мірка вашого подгрудного обсягу мінус п'ять сантиметрів. Але слід враховувати і еластичність тканини – чим менше тягнеться матеріал, тим ближче обсяг пояса повинен бути до вашого подгрудному.
• Щоб переконатися в якості вироби, потягніть гарненько пояс і подивіться, як швидко матеріал повернеться у вихідне положення, не залишиться помітних «бульбашок» і «гармошки». В останньому випадку краще підібрати інший, більш якісний бюстгальтер, особливо якщо у вас великі груди.
• Термін життя бюстгальтера – це термін життя пояса. Тому не носіть один і той же ліфчик довше 8-10 годин, і бажано мати хоча б три змінних бюстгальтера на тиждень. Такий режим шкарпетки дозволить матеріалу пояса «прийти в себе» після навантаження.
Чашка бюстгальтера - формує основа силуету грудей
Чашечки виконують формує і підтримує функції. Розрізняють такі підгрупи чашок:
• М'які і ущільнені
Ущільнена чашка – це необов'язково бюстгальтер пуш-ап. Товщина чашечки з полупоролоном в класичному бюстгальтері зазвичай не перевищує 2-3 міліметрів. Полупоролон краще, ніж м'яка чашка, формує і тримає груди. Але якщо ви віддаєте перевагу моделі з м'якою чашкою, звертайте увагу на крій – чим з більшої кількості деталей складається чашечка, тим краще вона впорається зі своїм завданням, і тим акуратніше буде виглядати в бюстгальтері груди.
• Гладкі (безшовні) і складаються з декількох частин
Гладкі безшовні чашки - відмінний вибір для обтягує або прозорою одягу, але не кращий варіант для тих, чия повнота грудей більше E-F. Крім того, гладка чашка може бути м'якою і формованою. Формована чашка вже зігнута за формою грудей і ущільнена полупоролоном, тому вона краще тримає груди, ніж м'яка тканинна.
Сложноскроенные чашки, в залежності від типу і кількості швів, можуть високо піднімати груди (вертикальний шов), збирати її до центру (діагональний шов) і створювати інші силуети.
Крім того, існують спеціальні чашечки, наприклад, планж – з низькою посадкою і глибоким вирізом по центру (під декольте), моделі з силіконовими чашечками і інші варіанти, не призначені для щоденного носіння.
Перемичка
Є своєрідним продовженням пояса спереду. Чим щільніше і суттєвішим перемичка, тим краще бюстгальтер тримає груди. За правилами, перемичка повинна щільно прилягати до грудної клітини, але в деяких випадках цього можна досягти, наприклад, якщо у вас пишна і близько посаджена груди.
Деякі моделі бюстгальтерів мають декоративну перемичку або ж зовсім обходяться без неї. Посадка таких моделей по фігурі залежить від розміру та особливостей розташування грудей кожної жінки.
Кісточки або каркаси в бюстгальтері
Допомагають формувати і підтримувати груди. Бюстгальтери з кісточками зазвичай краще сидять, ніж безкаркасні моделі, але це не означає, що моделі на кісточках обов'язкові. Наприклад, в період годування груддю від бюстгальтера на каркасах можна відмовитися або використовувати м'які бюстгальтери для дому та відпочинку.
Щоб уникнути неприємних відчуттів від носіння бюстгальтера на кісточках, уважно перевірте, де саме проходить лінія кісточок. Вона повинна бути чітко під молочною залозою, прилягаючи до грудної клітки, і ні в якому разі не перетискати тканина грудей ні внизу, ні з боків.
Боковини
Це частина бюстгальтера знаходиться під руками і з'єднує між собою чашку і пояс. В бюстгальтерах маленького розміру спеціальні боковини можуть бути відсутніми. В моделях же для середньої і великої грудей без них не обійтися. Адже від розміру і крою боковин залежить не тільки підтримку, але і хороша посадка бюстгальтера. Зокрема, широкі боковини прибирають складки під руками, добре знайомі власницям пишного бюста, і допомагають формувати груди, «збирають» її до центру.
Зазвичай для великих розмірів боковини роблять посиленими – ущільнюють додатковим шаром тканини і/або вшивають каркаси (вертикальні кісточки).
Бретелі бюстгальтера - які вони бувають
Бретель виконує допоміжну і декоративну функцію. У бюстгальтерах для великих грудей бретель зазвичай широка і прошита зсередини полупоролоном і трикотажем – для комфорту шкарпетки. Але це необов'язково. Оскільки 90% підтримки забезпечує пояс, а дамам з пишними грудьми хочеться носити декольтовані вбрання, то виробники, роблячи бретелі тонше, перекладають частину їх функцій на інші частини бюстгальтера: наприклад, ще більше підсилюють боковини, обов'язково використовують полупоролон і кісточки в чашці.
За формою бретелі бувають перпендикулярними і типу «леотард» (на спині мають форму англійської літери U). Другий варіант, як правило, забезпечує кращу посадку по фігурі, а крім того, вважається кращим для жінок з неширокими плечима.
Застібка
Зазвичай кажуть, що чим більше гачків, тим краще, але це не зовсім так. Є моделі, де в застібці три ряди крючков - це гарантує підтримку і зручність. Але це зовсім не означає, що моделі на двох гачках гірше тримають груди. Тому слід звертати увагу на крій самого бюстгальтера і на ширину застібки. Так, маючи два гачка, застібка може бути шириною 2 см (для невеликих розмірів) або цілих 4,5-5 см (на бюстгальтерах для пишних грудей).
І, звичайно, в застібці повинно бути передбачено, як мінімум, два варіанти обсягу. При примірці застебніть бюстгальтер на самий крайній ряд гачків (найбільш "вільний"). Якщо бюстгальтер «бовтається» на вас, не дуже добре тримає груди, значить, ви неправильно вибрали обсяг поясу (вам потрібен менший). А другий і третій ряд гачків залиште на майбутнє. З часом еластичність поясу зменшується, ось тоді і прийде їх час.
Звичайно, в бюстгальтері є ще чимало деталей, від яких залежить якість білизни і посадка по фігурі. Але всі вони не будуть мати ніякого значення, якщо пояс, тип чашки, бретель, застібка вам не підходять. Пам'ятайте, що від правильного бюстгальтера залежить не тільки ваше зручність і краса, але також самопочуття і здоров'я. Тому краще витратити трохи більше часу, вивчаючи і приміряючи джинси в магазині, ніж потім відчувати дискомфорт місяцями.